Ucpané dutiny: Pomozte si esenciálními oleji

Esenciální oleje na dutiny

Ucpaný nos, tlak za očima a nafouklé tváře: tlak v dutinách není žádná legrace, ale pro mnoho lidí je to častý problém. Běžné nachlazení, infekce, ale i alergie mohou způsobit zánět v dutinách. Než sáhnete po lécích na předpis, vyzkoušejte esenciální oleje.

Fungují esenciální oleje při ucpaných dutinách?

I když neexistuje mnoho výzkumů o účincích esenciálních olejů na ucpané dutiny, hodně lidí už zjistilo, že určité směsi přinášejí téměř okamžitou úlevu. Možná patříte k lidem, kteří chtějí žít přirozenějším způsobem života. Nebo prostě jen máte alergii či negativní reakce na léky. V obou případech můžete zkusit využít esenciální oleje jako alternativu ke klasickým lékům.

Nejlepší esenciální oleje na ucpané dutiny

Nejlepší volba: Tea Tree Oil

Čajovníkový olej má mnoho vlastností, které vám mohou s ucpanými dutinami pomoci. Tea tree olej má protizánětlivé a antibakteriální účinky. U mnoha lidí dochází ke společnému působení zánětu a bakterií a proto je tea tree olej ideální volbou, která pomáhá dutinám vrátit se do normálního stavu.

Druhé místo: Eukalyptový olej

Když se cítíte pod psa, je dobrou volbou i eukalyptový olej. Dýchání rozptýleného eukalyptového oleje může pomoci v boji proti bakteriím a funguje také jako přírodní prostředek proti kašli.

Držte se stranou: Mátový olej

Přestože lidé mátový olej na ucpané dutiny často využívají, ve skutečnosti tím problém jenom zhoršují. Chladivý účinek mátového oleje může v lidech vyvolat pocity, že se jim dutiny vyčistily, zatímco ve skutečnosti jsou stále více ucpané.

Jak využít esenciální oleje k vyčistění dutin:

  • Nejbežnější metodou je difuzér. Nechte olejem prostoupit celý dům.
  • Pokud nemáte difuzér, nakapejte několik kapek na podlahu horké sprchy nebo do nádoby s horkou vodou a inhalujte.
  • Můžete také esenciální olej smíchat s nosným olejem (např. olivový nebo kokosový) a poté směs nanést přímo na pokožku. Nepoužívejte ho bez nosného oleje, může to způsobit podráždění.

Pokud vaše potíže přetrvávají, je rozumné pokračovat v domácí léčbě a zároveň se poradit s lékařem. Hledáte další tipy pro zdraví díky přírodě? Podívejte se na další články.

Leave a Comment

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *