Domácí brumíci: Zkuste tento osvědčený jednoduchý recept

Domácí brumíci budou chutnat nejen dětem. Upečte si je doma sami a naplňte čímkoliv budete chtít. Můžete použít například nutelu nebo marmeládu. Odzskoušené je máme také s povidly. Třeba si najdete ještě nějakou lepší alternativu.

Recept domácí brumíci
Na přípravu brumíků (cca 12 kusů) potřebujete: 

1 hrnek polohrubé mouky

1/2 sáčku prášku do pečiva

1 sáček vanilkového cukru

1/2 hrnku cukru krupice či krystalu

3/4 hrnku mléka

1/4 hrnku oleje

1 vejce

kakao

Postup:

Všechny sypké ingredience kromě kakaa smícháme v míse a poté přidáme tekuté ingredience a řádně zamícháme. Ze vzniklého těsta kousek odebereme dáme ho do menší misky a přidáme k němu kakao. Připravíme si formu a předehřejeme si troubu na 170 stupňů.

Do formy dáváme bílé těsto a hnědé těsto dle libosti, plníme asi do třičtvrtě formy a dáme péct do vyhřáté trouby. Pečeme přibližně 15 minut, záleží na tom, jak komu peče trouba. Vychladlé brumíky naplňte třeba nutelou nebo marmeládou nebo je klidně nechte bez náplně.

Pokud máte nepřilnavou formu, nemusíte již vymazávat. Pokud ji nemáte, raději ji vymažte případně vystříkejte olejem. Hotové brumíky vyndáme z formy ještě teplé. Pokud doma ještě formu na brumíky nemáte doporučuji si pořídit nějakou kvalitní a hlavně nepřilnavou. Kvalitní teflonovou formu můžete koupit například tady.

Doufáme, že vám domácí brumíci budou chutnat.